Navigácia

Kyseľ – Ferrata Horskej záchrannej služby

Vitajte pri poznávaní, pravej divočiny v znovuotvorenej rokline Kyseľ – Ferrata Horskej záchrannej služby!

Ferrata (zaistená cesta) vás upúta svojou divokou krásou aj unikátnym prírodným prostredím. Nánosy sutín a dreva, ktoré sa do rokliny zosunuli zo svahov po požiari, zmenili jej pôvodnú tvár a vytvorili tak nové neopakovateľné scenérie.

Náučný chodník s ferratou spravuje Štátna ochrana prírody SR – Správa NP Slovenský raj spoločne s Horskou záchrannou službou. Ich snahou je ukázať vám nespútanú a divokú prírodu s minimálnymi zásahmi do pôvodného prostredia. Technické zariadenia ferraty umožňujú pohodlný a bezpečný prechod roklinou. Pred požiarom v roku 1976 bol Kyseľ najnavštevovanejšou roklinou v Slovenskom raji. Dnes môže byť pre vás návšteva náučného chodníka alternatívou pokoja a ticha. Ponúka vám možnosť vychutnať si panenskú prírodu všetkými zmyslami s trochou adrenalínového zážitku.

Prechod roklinou je možný len v jednom smere zdola nahor. Z dôvodov ochrany prírody je ferrata sprístupnená od 15. júna do 31. októbra (nie celoročne ako ostatné rokliny v Slovenskom raji). Vstup do rokliny je možný s platným lístkom, ktorý vydáva Správa NP Slovenský raj. V prípade záujmu si môžete objednať na Správe NP doprovod s odborným výkladom. Povinnou výbavou pri návšteve ferraty je ferratový set (prilba, tlmič pádov, sedací úväz).

Viac informácií